а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лајт-шоу

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Оcветлување во разни бои на концерти и во дискотеки што постојано трепери според ритамот на музиката и придонесува за повесела атмосфера.
Англиски: light-show
Употреба: Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи