а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ларвин

Види и: ларва (ж.)
ларвиниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на ларва.
Употреба: Зоологија
Примери:
ларвин стадиум
FlexiMac
 менување на македонски глаголи