а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лаички

лаичкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 22974
Што се однесува на лаик.
Англиски: amateurish
Примери:
Лаички совет.
Изведенки
лаички прил.
Пример: Лаички се обиде да најде решение.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК