а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лавра

мн. лаври
Вид збор: Именка, женски род
1. Поголем православен манастир.
Англиски: monastery Албански: manastir i madh ortodoks
Употреба: Црковен термин
2. Монашка ќелија.
Албански: qeli murgu
Употреба: Црковен термин
FlexiMac
 менување на македонски глаголи