а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кутон

мн. кутони
Вид збор: Именка, машки род
кондом, презерватив
Англиски: condom
Употреба: Разговорно
Примери:
користени кутони
Изведенки
куртон м.
мн. куртони
FlexiMac
 менување на македонски глаголи