а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кусометражен

кусометражни
Вид збор: Придавка
Ранг: 34596
Само во изразот: кусометражен филм - филм што трае покусо од вообичаеното.
Англиски: short
Употреба: Сцена