а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ксенофобичен

ксенофобични
Вид збор: Придавка
Што има страв или мрази странци.
Англиски: xenophobic
Примери:
ксенофобична парола
Тој стана мета на ксенофобични напади.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи