а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

крстосување

мн. крстосувања
Вид збор: Именка, среден род
Туристичко патување со брод со запирање во разни пристаништа.
Англиски: cruise
Употреба: Туризам
FlexiMac
 менување на македонски глаголи