а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

критично

Вид збор: Прилог
критичен
Англиски: critically
Примери:
Тоа е критично за него.
Го гледаше критично и потсмешливо.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи