а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

критички

критичкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 8417
Што е со критика, сомнеж, скепса.
Примери:
критички однос
Изведенки
критички прил.
Се осврна критички
Пример: Се осврна критички на резултатите.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК