а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кримтехника

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Персонал и технички средства за осигурување на трагите и отисоците на кривично дело.
Англиски: securing of evidence
Употреба: Правда
Примери:
Доказите се потпираат на извештаите на Одделот за кримтехника.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи