а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

крејон

н. крејони
Вид збор: Именка, машки род
1. молив, креда за цртање
Англиски: crayon
2. Козметички молив за нанесување боја околу очите.
Англиски: crayon
FlexiMac
 менување на македонски глаголи