а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кредибилен

кредибилниот
Вид збор: Придавка
Во кој може да се има доверба, што заслужува доверба.
Англиски: credible
Изведенки
кредибилност ж.
кредибилноста
FlexiMac
 менување на македонски глаголи