а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

креативец

мн. креативци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 33152
креативна личност
Англиски: creative person
Употреба: Разговорно
Примери:
Скопје видено низ очите на една нова генерација креативци.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК