а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

краткорочен

краткорочниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 28314
Што се дава или се прави на краток рок.
Англиски: short-term
Примери:
краткорочен кредит, краткорочен план