а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коњаница

мн. коњаници
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 21290
коњица
Англиски: cavalry
Употреба: Воен термин