а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коштрава

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Трева што расте како плевел cо груби листови
Латински: Setaria verticillata Англиски: Bristly foxtail Албански: lloj bari, bishtdhelpëra
Употреба: Ботаника
Изведенки
коштрева ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи