а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кошмарен

кошмарниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 13254
Што е исполнет со кошмари.
Примери:
Кошмарен сон.
Кошмарна случка.