а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кошер

Вид збор: Придавка
Дозволено спрема јудаизмот.
Англиски: kosher
Употреба: Неменлив збор , Религија
Примери:
кошер храна
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК