а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

корида

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
1. Борба со бикови пред публика во Шпанија и во некои земји на Јужна Америка.
Англиски: corrida Албански: korida
2. Место каде што се одржува борба со бикови.
Англиски: corrida Албански: korida
FlexiMac
 менување на македонски глаголи