а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кореферент

мн. кореференти
Вид збор: Именка, машки род
1. Тој што поднесува кореферат; спореден известувач.
2. Тој што е коавтор со некој друг при поднесувањето реферат на научен собир.
Англиски: second reviewer
FlexiMac
 менување на македонски глаголи