а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

концентрационен

концентрациони
Вид збор: Придавка
Што се однесува на концентрација.
Англиски: concentration Германски: konzentrations-
Изрази
Концентрационен логор - вид затвор за политички противници и заробени војници.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи