а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

конфесионален

конфесионална
Вид збор: Придавка
Што се однесува на конфесија.
Англиски: confessional
Употреба: Религија
Примери:
конфесионална припадност
FlexiMac
 менување на македонски глаголи