а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

контрацепција

(едн.) контрацепцијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 40915
Постапка за спречување на оплодување, спречување на забременување.
Англиски: contraception
Употреба: Медицина
Примери:
Средство за контрацепција.