а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

контрапротест

мн. контрапротести
Вид збор: Именка, машки род
протест против протест
Англиски: counter-protest
Примери:
организирани контрапротести
Изведенки
контрапротестант м.
мн. контрапротестанти
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК