а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

контраиндикација

мн. контраиндикации
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 53573
1. Спротивна појава, спротивен знак.
Англиски: contraindication Албански: kundërindikacion
2. Појава, знак за штетноста од примената на некој лек или начин на лекување.
Англиски: contraindication Албански: kundërindikacion
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК