а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

контрадикција

мн. контрадикции
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 11079
противречност
Англиски: contradiction
Примери:
Реченото е во контрадикција со претходното.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК