а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

конспиративен

конспиративни
Вид збор: Придавка
Што се прави во тајност, конспирација, строго доверлив, заговорнички, таен.
Англиски: conspirative
Примери:
конспиративна група, конспиративен состанок
Изведенки
1. конспиративно прил.
Пример: Работи конспиративно.
2. конспиративност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи