а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

конспектен

конспектниот
Вид збор: Придавка
Што е кус, прегледен.
Англиски: concise
Примери:
конспектно излагање
FlexiMac
 менување на македонски глаголи