а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

консигнира

консигнираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Преземе стока за продажба на туѓа сметка.
Англиски: consign
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи