а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

конзуларен

конзуларниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на конзулска служба.
Англиски: consular
Употреба: Дипломатија
Примери:
Конзуларен чиновник.
Изведенки
консуларен прид.
консуларниот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи