а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кондураџија

мн. кондураџии
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 30664
чевлар
Англиски: shoemaker Турски: kunduracı
Употреба: Разговорно
Изведенки
кондураџиски прид.
кондураџискиот
чевларски
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК