а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кондоминиум

Вид збор: Именка, машки род
1. Заедничко владеење на две или повеќе држави со некоја земја, територија или град.
Албански: kondominium
Употреба: Дипломатија
2. Приватен стан во поголем блок апартмани.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи