а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

конверзациски

конверзациска
Вид збор: Придавка
Што е во врска со конверзација.
Англиски: conversational
Примери:
Конверзациски лексикон.
Конверзациски средства.
Конверзациски јазик.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи