а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

комшиски

комшискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 14371
Што се однеcува на комшии.
Англиски: neighbouring
Употреба: Разговорно
Примери:
комшиска мачка
комшиски двор
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК