а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

комитаџија

мн. комитаџии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 33431
комита
Англиски: rebel Турски: komitacı
Употреба: Историја , Разговорно
Изведенки
комитаџиски прид.
комитаџискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК