а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

комисиски

комисискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 46895
Што се однесува на комисија, што го врши комисија.
Примери:
Комисиски извештај.
Комисиски преглед.
Изведенки
комисиски прил.
Пример: Го прегледаа комисиски.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК