а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

колонски

колонска
Вид збор: Придавка
Само во изразот колонска вода - раствор на мирисливи материи во алкохол што служи како козметичко средство и за оcвежување.
Англиски: eau-de-Cologne
Примери:
Се напрска со колонска вода.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи