а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коленик

мн. коленици
Вид збор: Именка, машки род
Полско тревно растение со непријатна миризба.
Латински: Bifora radians Англиски: wild bishop Албански: lloj lule me erë të keqe
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи