а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

колгерла

мн. колгерли
Вид збор: Именка, женски род
Проститутка која е повикана преку телефон да ги посетува своите клиенти дома.
Англиски: call girl
FlexiMac
 менување на македонски глаголи