а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

колаче

Види и: колач (м.)
мн. колачиња
Вид збор: Именка, среден род
1. колач
Англиски: cookie
Употреба: Деминутив , Гастрономија
2. Информација поставена од страна на серверот кај прегледувачот на посетителот при посетата на сајтот.
Англиски: cookie
Употреба: Информатика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи