а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коларски

Види и: колар (м.)
коларскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 52628
Што cе однесува на колар, што му припаѓа на колар.
Примери:
коларски занает, коларски дуќан
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК