а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

козерија

мн. козерии
Вид збор: Именка, женски род
Забавен, интересен (обично шеговит) краток новинарски текст за некој актуелен настан, за некоја личност и сл.
Употреба: Литература
FlexiMac
 менување на македонски глаголи