а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

козарство

(едн.) козарството
Вид збор: Именка, среден род
Одгледување на кози како сточарска гранка.
Англиски: goat breeding
Употреба: Земјоделство
FlexiMac
 менување на македонски глаголи