а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

клозет

мн. клозети
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 9171
нужник, тоалет
Англиски: toilet
Изведенки
клозетски прид.
клозетскиот
Пример: клозетска шолја
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК