а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

класифициран

класифицираниот
Вид збор: Придавка
1. (глаг. прид.) класифицира
Англиски: classified
2. таен, доверлив
Англиски: classified
Употреба: Административен термин
Примери:
класифицирани документи
Дирекција за безбедност на класифицирани информации
FlexiMac
 менување на македонски глаголи