а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кич

Види и: кич (м.)
Вид збор: Придавка
квазиуметнички, банален
Англиски: kitschy Германски: kitschig
Примери:
Кич музика.
Изведенки
кичест прид.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи