а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

килимарство

Вид збор: Именка, среден род
1. Производство на килими.
Албански: prodhim qylimash
2. Килимарски занает.
Албански: zanat qylimash
FlexiMac
 менување на македонски глаголи