а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кибарски

кибарскиот
Вид збор: Придавка
Што се однеcува на кибар.
Англиски: elegant
Употреба: Разговорно
Изведенки
кибарски прил.
отмено, чисто, убаво
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК