а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

керал

Види и: килер (м.)
мн. керали
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 19066
килер
Англиски: cellar
Употреба: Архитектура и градба
Изведенки
кералче ср.
мн. кералчиња
дем.